گوترش از اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا ابراز نگرانی کرد

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، دبیر کل سازمان ملل به ابراز نگرانی از اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا برای دیپلمات های روسیه و دیگر کشورها برای حضور در رویدادهای سازمان ملل اکتفا کرد.

گوترش از اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا ابراز نگرانی کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فانتزی، استفانی دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه طی بیانیه ای بیان کرد که آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نگرانی خود را از اقدام آمریکا در تاخیر در صدور ویزا برای دیپلمات های روسیه و دیگر کشورها برای حضور در نشست های سازمان ملل ابراز داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، وی در ادامه این بیانیه گفت: برای سال های متمادی، دبیر کل سازمان ملل بارها نگرانی خود را به نمایندگان ارشد کشور میزبان سازمان ملل ابراز داشته ا است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که واشنگتن همچنان در جهت حضور مقامات روسیه در کمیته های شورای امنیت سازمان ملل مانع تراشی می نماید وآنتونیو گوترش نیز در این باره اقدامی انجام نداده است.

در ماه سپتامبر، آمریکا از صدور ویزا برای 10 دیپلمات روسی برای حضور در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک خودداری کرد. مسکو در واکنش به این اقدام آمریکا بیان کرد که واشنگتن با عدم صدور ویزا برای نمایندگان روسیه در حال نقض تعهدات بین المللی خود است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گوترش از اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش از اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید