وزیر بهداشت ترکیه: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نداشته ایم

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد تا کنون هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور نداشته ایم.

وزیر بهداشت ترکیه: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نداشته ایم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فانتزی به نقل از آناتولی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه طی اظهاراتی در جمع وبلاگ ساعت فانتزی در فرودگاه استانبول گفت: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور نداشته ایم.

وی در ادامه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز در مجموع 11 هزار نفر که از چین به ترکیه آمده اند، با دوربین های حرارتی بررسی شدند و در هیچ یک از آنها علائم ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشد. در این دوره همچنین 70 مورد مشکوک به ابتلا به ویروس مشاهده شده اما در هیچ یک از آنها این ویروس تشخیص داده نشده است.

کوجا تاکید کرد: شهروندانمان نباید نسبت به شیوع ویروس کرونا نگران باشند. اگر فردی پس از تماس با افرادی که از چین بازگشته یا به این کشور رفته اند، با علائمی از قبیل تب بالا، گلو درد، سرفه، تنگی نفس و اسهال روبرو شود باید به یک مرکز بهداشتی مراجعه کند.

وزیر بهداشت ترکیه در انتها با بیان اینکه اعمال محدودیت سفر مطرح نیست، از مردم خواست از سفر غیرضروری به مناطق مبدا ویروس کرونا خودداری کرده و به جز هشدارها و بیانیه های وزارت بهداشت کشور، به اطلاعات غیر واقعی و هدفمند از مجراهای دیگر اعتماد نکنند.

- ویروس کرونا

علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی سارس بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. اولین علائم ویروس کرونا با تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود. در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تا به امروز وجود نداشته و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت کرده و نگرانی هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر بهداشت ترکیه: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت ترکیه: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید