هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی

مردی که صاحب هتلی در استانبول ترکیه است پس از سفر به ایران، باندی با اعضای فامیل تشکیل داد که در نقش مأمور اقدام به کف زنی از طعمه های خارجی خود در تهران می کردند.

هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی

به گزارش خبرنگاران، او پیش از این در شهرهای مختلف اروپا، آمریکا و آسیا نیز کف زنی کرده و با پول های به دست آمده هتلی در استانبول تاسیس کرده است. به گزارش خبرنگاران، اعضای این باند کف زنی 7نفر هستند که از ابتدای سال جاری با مطرح شدن شکایت های سریالی تحت تعقیب پلیس تهران قرارگرفتند. شگردشان این بود که تحت عنوان مأمور، طعمه هایشان که عمدتا اهل عراق، سوریه و ترکیه بودند را شناسایی کرده و پس از بازرسی ارزهای آنها را سرقت می کردند. تلاش پلیس برای بازداشت این گروه ادامه داشت تا اینکه مأموران پیروز به شناسایی و بازداشت هر 7عضو این باند که از مجرمان طایفه فیوج هستند، شدند.

به همین دلیل سرهنگ داوود فرد، جانشین پلیس آگاهی تهران دیروز در جمع خبرنگاران حاضر شد تا جزئیات فعالیت و دستگیری این باند را شرح دهد. سرهنگ فرد گفت: اوایل سال جاری، چندین پرونده سرقت از اتباع خارجی (عراق-سوریه-ترکیه) به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در بررسی پرونده ها شاکیان می گفتند سارقان با خودروهای پراید، پژو و هیوندا سانتافه در محدوده های فرودگاه، بازار تهران و مرکز تهران آنها را به دام می انداختند. متهمان درحالی که تجهیزات پلیسی به همراه داشتند، خودشان را مأمور جا زده و با عنوان اینکه مظنون به فعالیت در گروه تروریستی داعش هستند و یا دست به قاچاق ارز می زدند، سوژه هایشان را سوار بر خودروهایشان می کردند. آنها اقدام به بازرسی کیف های آنها می کردند و یا دست به سرقت دلار و وسایل قیمتی آنها می زدند و یا بی آنکه شاکی متوجه گردد دلارها را کف زنی می کردند.

وی ادامه داد: بیشترین مبلغی که اعضای این گروه از طعمه هایشان سرقت کرده بودند5یا 6هزاردلار بود. سرهنگ فرد اضافه نمود: یکی پس از دیگری شکایت به شکایت ها اضافه می شد و این نشان می داد که کارآگاهان با یک باند حرفه ای روبه رو هستند. با این حال همیشه مجرمان یک قدم از پلیس عقب ترند، حتی اگرخیلی حرفه ای عمل کنند. در این پرونده نیز کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران به سراغ محل های سرقت رفته و با بررسی دوربین های مداربسته پیروز شدند یکی از خودروهای سارقان را در محدوده ناصرخسرو شناسایی کنند. در گام بعدی مالک خودرو که مردی به نام سهراب و 35ساله بود شناسایی شد. او پیش از این به اتهام سرقت تحت عنوان مأمور و کف زنی در رامسر بازداشت و پس از مدتی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. همین سرنخ کافی بود تا مأموران سهراب را زیرنظر بگیرند و خیلی زود پیروز شدند 6عضو دیگر این گروه را نیز شناسایی کنند. جانشین پلیس آگاهی تهران اضافه نمود: با اطلاعات به دست آمده مأموران 13آبان ماه در چندین عملیات جداگانه و همزمان در محدوده شمال، شمال غرب تهران و شهرستان کرج همه 7 عضو باند را بازداشت کردند. در بازرسی از مخفیگاه آنها خودروهای مورد استفاده در صحنه سرقت نیز کشف شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان بازداشت شده از 30تا 60سال سن دارند و همگی از مجرمان طایفه فیوج هستند. بررسی سوابق آنها هم نشان داد که 4نفر از اعضای باند قبلا به اتهام سرقت بازداشت و به زندان افتاده بودند. سرکرده این گروه نیز پیش از این در کشور ترکیه به اتهام کف زنی دستگیر شده و به زندان رفته بود. سرهنگ فرد شرح داد: تاکنون 20نفر از شکات پیروز به شناسایی سارقان شدند و به بیش از ده ها فقره سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت به همین شیوه و شگرد در شهرهای توریستی دیگر مانند اردبیل، تبریز، آستارا، استان البرز و ... اعتراف کردند که همکارانم در حال تجمیع پرونده های این گروه هستند. به گفته جانشین پلیس آگاهی تهران، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه 34تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیارماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

  • گفت وگو
  • کف زنی؛ ارثیه خانوادگی

سرکرده باند، متولد سال 56 است و می گوید از 8سالگی از پدر و پدربزرگش کف زنی را آموخته و انجام می داده است. لبخند می زند و می گوید: یک نفر از اجدادش مریضی به ارث می برد؛ یک نفر دیگر پول کلان و ما هم کف زنی را به ارث بردیم. او با پولی که از کف زنی به دست آورده هتلی در استانبول تاسیس کرده و می گوید: هتلدار است و وضع مالی خوبی دارد. علاوه بر این مسلط به چندین زبان دنیاست اما حالا گرفتار شده و باید به زندان برود.

  • گفتنی از 8سالگی کف زنی می کردی، در آن زمان گیر نیفتادی؟

نه هیچ وقت گیرنیفتادم تا الان. 42ساله ام و تقریبا 30و خورده ای سال است که در تمام قاره های دنیا کف زنی می کنم.

  • اما در ترکیه دستگیر شده ای؟

نه در ترکیه به خاطر اینکه اقامتم مشکل داشت دستگیر شدم نه به خاطر کف زنی.

  • گفتی در تمام قاره ها کف زنی می کردی با چه شگردی؟

از آمریکا گرفته تا شهرهای مختلف اروپا مانند انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، سوئد و... در کشورهای آسیایی هم کف زنی کرده ام؛ مانند هندوستان، مالزی، ترکیه و تایلند اما هیچ وقت گیر نیفتادم. حرفه ای تر از این حرف ها هستم. در فاصله یک پلک زدن کف زنی می کنم بی آنکه طرف متوجه گردد. اما درخصوص شگردم باید بگویم که در هرکشوری فرق داشت. برخی از کشورها سوژه را شناسایی می کردم و بعد به بهانه اینکه می خواهم تصویر روی پول کشورشان را ببینم ارزها را می گرفتم و کف زنی می کردم. در کشورهای دیگر هم به سوژه نزدیک می شدم و شروع می کردم با زبان همان کشور صحبت کردن. به عنوان مثال، اگر اسپانیا بودم یک توریست خارجی شناسایی کرده و با او اسپانیایی حرف می زدم. به بهانه اینکه پلیسم و شما مظنونید ارزهایشان را سرقت می کردم بی آنکه خودشان متوجه شوند. شاید باور نکنید اما من در کشورهای مختلف به صرافی می رفتم و از خود صراف هم به طرز ماهرانه ای کف زنی می کردم و هیچ وقت هم گیرنیفتادم.

  • زبان های مختلف را چطور یاد گرفته ای؟

این برمی گردد به آی کیو. من بسیار باهوشم و این هم یکی از خصوصیات طایفه ماست. البته بهتر بگویم باهوش بودن هم ارثیه خانوادگی ماست. همه چیز که بدی نیست، گاهی هم خوبی به ارث می بریم. من از بچگی زبان خوانده ام. به انگلیسی، فرانسه و عربی تسلط کامل دارم و بعد کم کم اسپانیایی، آلمانی، هندی و تایلندی را یاد گرفتم.

  • چند وقت است که به تهران آمده ای و باند تشکیل دادی؟

اوایل سال جاری به تهران آمدم و بزرگ ترین اشتباه زندگی ام را مرتکب شدم. حالا هم گیر افتادم و آبرویم نزد خانواده ام خصوصا همسرم که اهل ترکیه است می رود. من عاشق همسرم هستم و دلم نمی خواهد ناراحتی او را ببینم.

  • چند وقت است که با همسرت ازدواج کردی؟

وقتی 15ساله بودم. آن زمان به همراه خانواده ام به ترکیه سفر کردیم و در هتلی ساکن شدیم که متعلق به پدرهمسرم بود. خانواده همسرم ازهتلداران(صاحب هتل های 5ستاره هستند) و وضع مالی شان خیلی خوب است. من نخستین بار همسرم را در هتل دیدم. او را دزدیدم و به ایران آوردم. دزدیدن هم در طایفه ما یک رسم است. اگر عاشق زنی شویم باید او را بدزدیم تا به همه ثابت کنیم که عاشقش هستیم. او را اغفال کردم و به ایران آوردم اما لب مرز ما را گرفتند. بعد هم عقدش کردم. زندگی ام خیلی خوب است و 2 پسر دارم. پسرهایم هتل را اداره می کنند و آنها اما نخواستند کف زن شوند. بهتر بگویم ارثیه خانوادگی ما را نخواستند و هردو تحصیل کرده اند.

  • چه شد که در ایران باند تشکیل دادی؟

به ایران آمدم تا به خانواده ام سری بزنم اما دیدم برخی از افراد فامیل بیکارند و وضع مالی خوبی ندارند. از گرانی گله و شکایت دارند و به خاطر آنها باند کف زنی در ایران تشکیل دادم. اگرچه آنها کف زنی را بلد بودند اما باز من هم به آنها آموزش دادم تا حرفه ای تر شوند. چند نفر از همدستانم سابقه دارند و در کشورهای هندوستان و مالزی کف زنی کرده بودند اما برخی دیگر تازه کار بودند و نیاز داشت آموزش ببینند. پس از آن به خیابان های تهران می رفتیم و پس از شناسایی سوژه های مورد نظر، در نقش پلیس حاضر می شدیم تا نقشه کف زنی را اجرا کنیم. البته تجهیزات هم همراه داشتیم حتی کارت شناسایی جعلی. پلاک ماشین را هم مخدوش می کردیم تا شناسایی نشویم اما در نهایت گیر افتادیم.

در ادامه یکی از اعضای این گروه که از بستگان سرکرده باند است با چند اسکناس 100 دلاری نشان داد که چطور در یک چشم به هم زدن و کاملا ماهرانه چند اسکناس را کف زنی می کند؛ بی آنکه طعمه هایش متوجه شوند. او که مردی جوان و صاحب 3فرزند است درحالی که مثل ابر بهار گریه می کند می گوید در کشورهای هند و مالزی کف زنی کرده و تا به حال گیر نیفتاده بود اما در 6سرقت همراه اعضای این گروه بوده و حالا باید به زندان برود و مجازات گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید