خبرنگاران بیش از 50 درصد حوادث کار در آذربایجان غربی مربوط به کارگران ساختمانی است

ارومیه - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: بیش از 52 درصد حوادث کار استان مربوط به کارگران ساختمانی است.

خبرنگاران بیش از 50 درصد حوادث کار در آذربایجان غربی مربوط به کارگران ساختمانی است

رضا نقی زاده روز دوشنبه در جلسه کمیته راهبری ایمنی در کارگاه های ساختمانی آذربایجان غربی اضافه نمود: طی سال گذشته 584 فقره حادثه در محیط های کاری استان ثبت شد که از این تعداد 309 فقره در حوزه ساختمان بود.

وی ادامه داد: نظارت بر شرایط ایمنی محیط های کاری بسیار لازم است زیرا سال گذشته 31 نفر بر اثر حادثه در محیط کار جان باخته اند که از این تعداد 9 نفر مربوط به کارگاه های ساختمانی است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: هزاران نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند که سهم کارگاه های ساختمانی و فعالیت های عمرانی در این حوزه قابل توجه است.

پیمان آرامون اظهار امیدواری کرد که با عقد تفاهم نامه مشارکت در مورد کمیته راهبری ایمنی در کارگاه های ساختمانی بین استانداری، ادارات کل راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان نظام مهندسی آذربایجان غربی و شهرداری ارومیه شاهد ارتقای سطح ایمنی در کارگاه های ساختمانی و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار ناشی از کار در استان باشیم.

وی ادامه داد: نیروی انسانی شاغل در صنعت ساختمان از سرمایه های با ارزش و نیازمند مراقبت است و حوادث محیط های کار را باید با اتخاذ تدابیر لازم حذف کرد.

غلامرضا عدل دوست قائم مقام شهردار ارومیه نیز در این جلسه گفت: حدود 20 درصد پروانه های ساختمانی صادره بلندمرتبه سازی بوده که رعایت ایمنی در این مکان ها برای حفظ جان و سلامتی کارگران، مهندسان و شهروندان بسیار لازم است.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه این جلسه مقرر شد دبیرخانه این کمیته در سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی راه اندازی و کمیته های شهرستانی نیز با ریاست فرمانداران تشکیل گردد.

8137/ 2093

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیش از 50 درصد حوادث کار در آذربایجان غربی مربوط به کارگران ساختمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 50 درصد حوادث کار در آذربایجان غربی مربوط به کارگران ساختمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید