شرح شهرداری تهران درباره تونل امیرکبیر؛ آبگرفتگی نبود

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح علت انسداد تونل امیرکبیر در پی بارش های دوشنبه شب 6 آبان گفت: این انسداد نه به دلیل آبگرفتگی که به دلیل حل مسائل فنی که از قبل از بارندگی هم شروع شده بود انجام شد و برای جلوگیری از ورود آب از بزرگراه امام علی به داخل تونل از تردد خودروها جلوگیری کردیم.

شرح شهرداری تهران درباره تونل امیرکبیر؛ آبگرفتگی نبود

اصغر عطایی در گفت وگو با ایسنا گفت: میانگین بارش شب گذشته در شمیرانات طی یک ساعت حدود 32 میلی متر بود و در ایستگاه هواشناسی مهرآباد نیز 17 میلی متر بارش ثبت شده است. در حقیقت در شمیرانات در 20 دقیقه حدود 30 میلی متر بارش باران داشتیم که سیل کمی رخ داد به این ترتیب حجم بارش ها بسیار زیاد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از قبل تمهیدات توسط معاونت خدمات شهری اندیشیده شده بود در این بارش نیز برای رودخانه ها، مسیل ها و کانال های شهر تهران هیچ مسئله ای ایجاد نشد و در بعضی از آنها تنها 10 تا 20 درصد حجمشان آب وجود داشت این درحالی است که اگر برای مسیل ها و کانال ها مسئله ای ایجاد گردد شهر دچار حادثه می گردد.

عطایی ادامه داد: آبگرفتگی های جزئی که پیش آمد مربوط به انهاری بود که اصطلاحا شبکه فرعی شهر را تشکیل می دهند. 8 موردی که هدایت و رانندگی اعلام نموده بود حدود 5 مورد بود که موضوعات فنی بودند و از روزهای قبل برآورد نموده بودیم و در بارش تهران نیز که حجم زیادی هم داشت این نقاط تحت فشار قرار گرفتند و پس از بازدیدهای میدانی مقرر شد این محل ها بعد از کاهش بارش مورد آنالیز قرار گیرند و معایب آنها رفع گردد.

وی تاکید نمود: دیشب هم بر اساس اعلام قبلی در آماده باش کامل قرار داشتیم و این آمادگی بر اساس پیش بینی ادامه بارش ها تا روز چهارشنبه تا خاتمه هفته کلیه نیروها در آماده باش خواهند بود؛ مدیران ارشد شهرداری هم به همراه 15 هزار نیروی خدمات شهری دیشب حضور داشتند و ارتباط تنگاتنگی هم میان نیروهای شهرداری و پلیس هدایت و رانندگی ایجاد شد به شکلی که هر نقطه ای آبگرفتگی جزیی اعلام می شد توسط راهور نیروهای خدمات شهری در سریع ترین زمان ممکن اعزام می شدند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اتمام بارش های شب گذشته در ساعت 21:30 گفت: نیم ساعت پس از این زمان به هیچ عنوان آبگرفتگی در شهر وجود نداشت، مگر یک مورد آبگرفتگی که درحقیقت آبگرفتگی نبود. در تونل امیرکبیر نیز که به واسطه موضوعات فنی از قبل هم در حال کار روی آن بودیم تا حل مسائل محقق گردد تونل را مسدود کردیم که آب داخل تونل نرود.

وی اضافه کرد: به جز این مورد در هیچ کجا آبگرفتگی نداشتیم و اکنون شرایط خوب است و آمادگی برای ادامه بارش ها حتی پرحجم تر وجود دارد.

رضا عباسی شهردار منطقه 14 تهران نیز در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت آبگرفتگی بزرگراه امام علی (ع) و تونل امیرکبیر در پی بارندگی های شب گذشته پایتخت گفت: نزدیک به 80 درصد آب ناشی از بارش های دیشب در بزرگراه امام علی (ع) مدیریت شد تا این آب به داخل تونل امیرکبیر منتقل نگردد.

شهردار منطقه 14 تهران اضافه کرد: کار جمع آوری آب های سطحی و شست وشوی تونل در ساعت 4:30 صبح امروز (سه شنبه 7 آبان ماه) انجام شد و در حال حاضر راستا برای تردد خودروهای سواری باز است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرح شهرداری تهران درباره تونل امیرکبیر؛ آبگرفتگی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح شهرداری تهران درباره تونل امیرکبیر؛ آبگرفتگی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید