ایران درودی: امیدوارم موزه های شخصی بیشتری در تهران ساخته گردد

خبرنگاران آنلاین:ایران درودی، هنرمند نقاش پیشکسوت در آیین واگذاری سند زمین موزه آثارش از شهرداری و شورای شهر تشکر و اظهار امیدواری کرد که موزه های شخصی بیشتری در تهران ساخته شوند.

ایران درودی: امیدوارم موزه های شخصی بیشتری در تهران ساخته گردد

به گزارش شهرنوشت، ایران درودی در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری برای انجام کاری که چند سال طول کشید رخ بدهد، سریع اقدام نموده و در 48 ساعت انجامش دادند، گفت: بسیار سپاسگزار و حق شناس شما شهردار عزیز تهران هستم و از شورای شهر نیز تشکر می کنم. وجود یک موزه شخصی در تهران مهم است و باید هنر معاصر ایران در این راستا نیز گسترش پیدا کند. امیدوارم موزه های متعدد، مخصوصا موزه های شخصی دیگری در تهران ساخته گردد تا ایران هنر خودش را به جهان نشان دهد.

او توضیح داد: من همواره به عنوان یک زن افتخار کردم که ایرانی هستم و امیدوارم که شایسته داشتن نام ایران باشم. این چندین سال را صبوری به خرج دادم و پایداری کردم و حالا دارم به لطف شما نتیجه اش را می بینم.

درودی گفت: وقتی در سال 1347 اثرم در اکثر مجلات معتبر جهان چاپ شد، به این فکر کردم که آثارم را یک روز در موزه ای بگذارم. به همین خاطر از همان موقع دیگر آثارم را نفروختم.

این نقاش جهانی گفت: من ایرانی و خراسانی ام و کارها و آثارم متعلق به تمام ملت ایران است. خانه ام در پاریس را فروختم تا هزینه ساخت این موزه به دست بیاید و 195 اثرم را به بنیاد درودی تقدیم کردم تا در این موزه قرار بگیرد؛ این آثار قرار است ثبت ملی گردد.

ایران درودی ادامه داد: خواستم لایق ملیت کشوری باشم که فردوسی را در تاریخ و فرهنگ خود جای داده است. من از بچگی عاشق این سرزمین و فرهنگش بوده ام.

او در خاتمه سخنانش اعلام نمود: امیدوارم این موزه که با عشق ساخته خواهد شد، یادآور بزرگ مرد تاریخ ایران کوروش کبیر باشد که حقوق بشر را به تاریخ اهدا کرد و یادآور بزرگ مرد شعر فارسی، فردوسی بزرگ؛ کاری که با ساخت این موزه می کنم هدیه ناچیزی است، اما امیدوارم یادآور این بزرگی ها و تمام بزرگی های کشورم ایران باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ایران درودی: امیدوارم موزه های شخصی بیشتری در تهران ساخته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران درودی: امیدوارم موزه های شخصی بیشتری در تهران ساخته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید