9 نکته برای داشتن یک استایل مجذوب کننده با کت و شلوار چهار دکمه

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، نظراتی که درباره کت و شلوار چهار دکمه وجود دارد به دو دسته تقسیم می گردد؛ بعضی بر این باور هستند که این مدل کت و شلوار دمده شده است اما بعضی دیگر آن را یک استایل کلاسیک مناسب می دانند. در این مطلب قصد داریم به آنالیز کت و شلوارهای چهار دکمه و نحوه ایجاد استایل مجذوب کننده با آن ها بپردازیم.

9 نکته برای داشتن یک استایل مجذوب کننده با کت و شلوار چهار دکمه

با وجود اینکه کت و شلوارهای دو دکمه بسیار کاربردی و محبوب هستند، اما تمایل به سمت کت و شلوارهای چهار دکمه هم وجود دارد. بنابراین در صورتی که دوست داشته باشید کت و شلوار چهار دکمه را به کمد لباس خود اضافه کنید این سوال برایتان پیش می آید که چگونه باید آن را بپوشید؟

کت و شلوار چهار دکمه چیست؟

چگونه باید کت و شلوار چهار دکمه را انتخاب کنیم؟ نخستین نکته ای که باید به آن توجه کنید تعداد دکمه های کت است. در حالی که کت دو دکمه فقط یک ستون دکمه دارد اما ساختار کت دو دکمه به گونه ای است که دو ردیف دکمه در آن وجود دارد. علاوه بر این این کت ها کمی پهن تر هم هستند و همپوشانی لبه های جلوی آن ها باعث سنگین تر شدن لباس می گردد.

امروزه طراحی این کت ها کمی باریک تر شده است. طراح ها با در نظر گرفتن مدل نو تناسبی ایجاد نموده اند که بیشتر از مدل های قبلی با اندام آقایان تناسب داشته باشد. اغلب یقه این کت ها دارای لبه های تیز به سمت شانه است و شش دکمه دارند. استایل های مدرن تر بسیار طریف تر از مدل های قدیمی تر هستند.

  • 4 روش ساده برای داشتن یک استایل کژوال با کت و شلوار

تناسب کت و شلوار چهار دکمه باید چگونه باشد؟

طراحی کت و شلوار و نحوه دوخت آن جزئیات بسیار زیادی را درباره فرد نشان می دهد. مدل استایل های امروزی باریک تر از مدل های پهن تر قدیمی است. در صورتی که در پی کت و شلوار چهار دکمه با طراحی مدرن هستید کتی که متناسب با اندامتان باشد را انتخاب کنید.

نباید انتظار داشت که تناسب کت و شلوار چهار دکمه مانند کت و شلوار دو دکمه باشد. کتی که برش آن اندامی باشد بسیار زیبا به نظر می رسد اما نباید تنگ باشد.

چه زمانی کت و شلوار چهار دکمه بپوشیم؟

1. موقعیت های اسمارت کژوال

نکته بسیار مهم در رابطه با کت و شلوارهای چهار دکمه این است که بسیار کاربردی هستند. ممکن است فکر کنید استایل ایجاد شده با این کت و شلوار بسیار رسمی بوده و برای موقعیت های اسمارت کژوال مناسب نیست. اما در حقیقت ترکیبی از ظاهر سنتی با استایل غیر رسمی ایجاد می نماید.

امکان استفاده از کت چهار دکمه برای ایجاد استایل غیررسمی به هر روشی که دوست داشته باشید وجود دارد. این کت را با شلوار کتان یا شلوار جین ترکیب نموده و استایل مجذوب کنندهی ایجاد کنید. رنگ های روشن انتخاب های بسیار مناسبی برای تابستان هستند. گزینه دیگر ترکیب کت و شلوار با شلوار سفید و پیراهن رنگ روشن است. البته پیراهن زیر کت تناژ رنگی را تنظیم می نماید. برای داشتن استایل غیررسمی ساده از کراوات، تیشرت یا پیراهن کتان به همراه این کت بهره ببرید.

2. استایل نیمه رسمی

استایل نیمه رسمی، کمی غیر رسمی تر از استایل رسمی است و برای بسیاری از آقایان باعث ایجاد سردرگمی می گردد. خوشبختانه استایل نیمه رسمی امکان استفاده از سلایق شخصی را فراهم می نماید و دقیقا استایلی است که کت و شلوار چهار دکمه می تواند به وجود بیاورد. در صورتی که در پی ایجاد استایل نیمه رسمی با کت و شلوار چهار دکمه هستید رنگ هایی مانند کرم، طوسی و سرمه ای را انتخاب کنید. کت و شلوارهای طرح دار بسیار مجذوب کننده هستند اما برای موقعیت های نیمه رسمی در جایگاه بالایی قرار نمی گیرند.

3. استایل اداری غیررسمی

این استایل تعریف دقیقی ندارد اما می توانید در محل کار از آن بهره ببرید. در صورتی که بخواهید کت و شلوار چهار دکمه برای محل کار بپوشید می توانید تا حدودی استایل خود را از حالت رسمی بودن خارج کنید به این صورت که همراه آن از کراوات استفاده ننموده و یک پیراهن غیررسمی زیر کت خود بپوشید.

4. استایل رسمی

تا به امروز درباره استایل های غیررسمی و نیمه رسمی ای که می توان با کت چهار دکمه ایجاد کرد صحبت کردیم اما به خاطر داشته باشید این لباس در اصل مخصوص استایل رسمی است. یک پیراهن دارای سرآستین فرانسوی و کراواتی به رنگ تیره را برای تکمیل این استایل انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بخش زیادی از کراوات زیر کت پنهان می گردد بنابراین پیراهنی که یقه پهن تری داشته باشد توجه بیشتری را به قسمت قابل تماشا کراوات جذب می نماید. مانند کت دو دکمه، در این مدل کت و شلوار هم رنگ های تیره تر رسمیت بیشتری را نشان می دهند.

  • چگونه برترین رنگ و مدل کفش را برای هر رنگ کت و شلوار انتخاب کنید؟

چگونه کت و شلوار چهار دکمه بپوشیم؟

درباره کت و شلوارهای دو دکمه می دانیم که باید دکمه پایینی را باز بگذاریم. برای کت و شلوار چهار دکمه هم فرایند به همین صورت است و باید دکمه داخلی پایینی باز گذاشته گردد. توصیه می گردد کت و شلوار چهار دکمه را از میان رنگ های روشن، طرح های درشت و پارچه های مختلف انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نباید بیش از میزان از اکسسوری به همراه این استایل بهره ببرید. به عنوان یک قانون کلی هر چقدر کت ساختارمندتر باشد ظاهر رسمی تری دارد. در صورتی که در پی کت و شلوار مناسب برای محل کار یا رویدادهای رسمی هستید کت های ساختارمند به رنگ تیره انتخاب های مناسبی به شمار می فرایند.

از آنجایی که استایل این کت کمی پهن است می تواند بدن آقایان را عریض تر نشان دهد. شانه های پهن تر و مدل یقه های دارای لبه تیزی که به سمت شانه هستند می توانند اندام آقایان را عریض تر نشان دهند بنابراین یک انتخاب عالی برای افراد لاغر اندام به شمار می فرایند. به همین علت در صورتی که اندام درشت و توپری دارید بهتر است کت دو دکمه را انتخاب کنید.

نکات مهم در پوشیدن کت و شلوار چهار دکمه

1. یقه پیک را انتخاب کنید

هدف کت چهار دکمه برجسته کردن شانه ها است به همین منظور یقه پهن پیک مناسب تر از هر مدل دیگری است.

2. کت را محکم ببندید

فرقی نمی نماید که کت چند دکمه داشته باشد دکمه هایی که باید مورد استفاده قرار بگیرند همواره یا دست کم هنگام ایستادن سرپا باید بسته باشند. از همان لحظه ای که کت چهار دکمه را باز می کنید ظاهر آن به هم می خورد.

3. هیچگاه دکمه پایین را نبندید

تنها دو دکمه در کت این مدل باید به کار گرفته شوند که یکی از آن ها دکمه بیرونی و دیگری دکمه درونی است. در صورتی که دکمه های بیشتری را ببندید ظاهر کت و شلوار جلوه بدی پیدا می نماید.

4. شلوار خود را تغییر دهید

در صورتی که کت و شلوارتان با هم ست نیستند یا قصد دارید کت را با شلوار دیگری بپوشید باید امکان جایگزین کردن آن ها وجود داشته باشد. با وجود اینکه شلوارهای جلو تخت (flat-front) محبوبیت بسیاری دارند اما استفاده از شلوارهای چین دار و شلوارهای پاکتی باعث زیباتر شدن استایل می گردد.

5. از پوشت بهره ببرید

استفاده از پوشت به همراه کت چهار دکمه یکی از الزامات است که به داشتن استایل زیبا بدون کراوات یاری نموده و ظاهر بهتری به کت می دهد.

6. مدل دلخواه و متناسب خود را بدوزید

کت و شلوار چهار دکمه به روش خاصی ست می گردد. به این صورت که باید در قسمت ران ها و پهنای شانه راحت باشد. حتی اگر تا به امروز برای دوخت هیچ لباسی به خیاط مراجعه ننموده اید، اکنون زمان انجام این کار رسیده است. در صورتی که کت و شلوار در قسمت میان تنه گشاد و نامرتب باشد ظاهر زیبای آن از بین می رود.

7. همواره مدل 6 دکمه را انتخاب کنید

مدل 6×2 کت و شلوار چهار دکمه هیچگاه دمده نمی گردد. این مدل شش دکمه دارد که دو عدد آن ها استفاده می شوند. بعلاوه مدل دیگری به نام 4×2 هم دارد که به صورت انحصاری در قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است.

  • با کت و شلوار طوسی چه رنگ پیراهنی بپوشیم؟

8. استایل را ساده نگه دارید

کت چهار دکمه به تنهایی استایل شیکی را ایجاد می نماید و نیازی به اضافه کردن چیزهای دیگر یا الگوهای غیرمعمول به آن وجود ندارد. در صورتی که می خواهید از مدل طرح دار بهره ببرید طرح دارای خط های باریک یا چهارخانه را انتخاب کنید. قانون کلی برای اغلب افراد به این صورت است که مدل های تک رنگی که به رنگ تیره و مجذوب کننده هستند برترین گزینه به شمار می فرایند. برای اضافه کردن رنگ یا طرح بیشتر می توانید در استایل خود از اکسسوری بهره ببرید.

9. از سرآستین فرانسوی بهره ببرید

استفاده از دکمه سردست روی سرآستین فرانسوی در ترکیب با کت و شلوار چهار دکمه باعث بهبود کلی استایل می گردد.

در خاتمه

در این مطلب با کت و شلوار چهار دکمه، تفاوت آن با کت و شلوار دو دکمه و قوانین مربوط به ست کردن آن در استایل آشنا شدیم. این مدل کت و شلوار بیشتر مناسب موقعیت های رسمی است اما در شرایط غیر رسمی هم می تواند استفاده گردد. در واقع کت و شلوار چهار دکمه در هر موقعیتی که کت دو دکمه می تواند استفاده گردد کاربرد دارد. آیا شما هم هوادار این مدل کت و شلوار هستید؟

منابع: TheCoolist, The Trend Spotter

منبع: دیجی استایل

به "9 نکته برای داشتن یک استایل مجذوب کننده با کت و شلوار چهار دکمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته برای داشتن یک استایل مجذوب کننده با کت و شلوار چهار دکمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید