پیش بینی صرفه جویی 70 هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه امسال

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به کاهش درآمدهای نفتی در سال جاری، دولت نیازمند صرفه جویی 70 هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه است.

پیش بینی صرفه جویی 70 هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه امسال

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با وبلاگ ساعت فانتزی، اظهار کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته 70 هزار میلیارد تومان کاهش درآمدها نسبت به بودجه دولت است که به همین اندازه باید هزینه ها را کم کنیم.

وی اضافه کرد: در واقع دولت باید حدود 70 هزار میلیارد تومان صرفه جویی کند و هزینه هایش را کاهش دهد تا با توجه به سقف درآمدی که تا پایان سال کسب می کند درآمد و مصارف را بالانس کند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درباره اصلاح ساختار بودجه هنوز جمع بندی نهایی صورت نگرفته، یادآور شد: احتمالا مشخص اهداف دوسالانه از جمله مواردی است که در اصلاح ساختار بودجه مورد توجه قرار خواهد گرفت، دولت همچنین به دنبال این است که دستگاه های اصلی متولی و پاسخگو باشند و این یک رکن مهم اصلاح ساختار است.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و کاهش درآمدهای نفتی باید سهم آن را در بودجه کم کرد و در مقابل مالیات و اوراق را جایگزین کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی صرفه جویی 70 هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی صرفه جویی 70 هزار میلیارد تومانی برای جبران کسری بودجه امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید