نغمه باران آثار استادان را اجرا می کند

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، سرپرست ارکسترملی نغمه باران در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه موسیقایی از برگزاری یک کنسرت ویژه با اجرای آثار بزرگان موسیقی ایران در تالار وحدت تهران خبرداد.

نغمه باران آثار استادان را اجرا می کند

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ساعت فانتزی، علی امیرقاسمی سرپرست و خواننده ارکستر ملی نغمه باران، با اشاره به تازه ترین فعالیت های این این مجموعه در عرصه موسیقی شرح داد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته ارکستر ملی نغمه باران به رهبری ارکستر سعید رضایت روز یکشنبه بیست و نهم دی ماه تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد.

وی ادامه داد: دراین اجرا آثاری از هنرمندان و استادان شناخته شده موسیقی ایران از جمله استاد علی تجویدی، استاد همایون خرم، استاد جواد لشگری، استاد حبیب الله بدیعی، استاد روح الله خالقی پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. در این اجرا که با تنظیم جدیدی از قطعات اجرا می شود، بیش از هشتاد نوازنده جوان با همراهی 120 نفراز هنرمندان گروه کُر اعضای گروه اجرایی را تشکیل می دهند. این در حالی است که تمام تلاشمان را انجام داده ایم که یک پروژه متفاوتی را برای مخاطبان اجرا کنیم.

امیرقاسمی درباره پیشینه تشکیل ارکسترملی نغمه باران بیان نمود: ارکستر ملی نغمه باران از سال 1385 در عرصه موسیقی ملی ایران تا به امروز به فعالیت هنری خود بی وقفه ادامه داده است. هدف از تاسیس این ارکستر جوان گرایی است. ما با در نظر دریافت چنین هدفی کار خود را آغاز کرده ایم و بنا داریم در این راستا جوانان هنرمند ایرانی را با موسیقی فاخر ملی ایران آشنا کنیم. در این چارچوب استعداد یابی و بهره مندی از هنرمندانی که در حوزه آهنگسازی، تنظیم و ترانه سرایی ذوق و استعدادی دارند از دیگر اهدافی است که به دنبال آن هستیم. چرا که معتقدیم اکنون شرایط به گونه ای است که ورود جوانان مستعد به ارکستر های دولتی در برگیرنده شرایط سختی و ما می توانیم در این فضا شرایطی را ایجاد کنیم که این هنرمندان عرصه ای برای حضور داشته باشند.

این خواننده موسیقی در بخش پایانی صحبت خود شرح داد: ارکستر ملی نغمه باران با افتخار از همه هنرمندان جوان با استعداد در این سال ها دعوت کرده تا بتوانند آثار جدید وخود را به عرصه ظهور برسانند و امیدوارم چنین شرایطی بتواند در آینده از شکل و شمایل گسترده تری برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نغمه باران آثار استادان را اجرا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نغمه باران آثار استادان را اجرا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید