برطرف مشکل شارژ نشدن ایرپاد با چند ترفند ساده!

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، زمانی که می خواهید ایرپادتان را شارژ کنید، چراغ نشان دهنده شرایط شارژ در کیس می بایست ظاهر گردد. این نور در هنگام اتصال به برق و یا قرار گرفتن روی پد شارژ وایرلس نمایان می گردد. اگر چنین چیزی را مشاهده نکردید، بدانید که مشکل از ایرپاد نیست، بلکه از کیس شارژ است.

برطرف مشکل شارژ نشدن ایرپاد با چند ترفند ساده!

این روز ها ایرپاد به یکی از محبوب ترین محصولات هوشمند بازار تبدیل شده و آمار های بالای فروش آن، بر این ادعا صحه می گذارد. طراحی ایرپاد به گونه ای است که می توان با یک بار شارژ، حداقل تا 4.5 ساعت موسیقی گوش داد و با استفاده از کیس آن نیز می تواند این مدت زمان تا حدود 30 ساعت افزایش داد.

البته نباید فراموش کرد که این مدت زمان، بسته به نوع و مدل ایرپاد فرق دارد. اما جدای از بحث طول عمر باتری، گاهی پیش می آید که اوضاع بر وفق مراد نیست و ایرپادتان آنطور که باید، شارژ ن می گردد. در ادامه قصد داریم به دلایل احتمال بروز این مشکل و راه حل های رفع آن اشاره کنیم.

شارژ کیس ایرپاد را چک کنید

به عنوان یک قاعده کلی، شما می توانید ایرپاد های خود را با قرار دادن در کیس، شارژ کنید. فرآیند شارژ، زمانی شروع می گردد که شارژ کیس به مقدار کافی باشد. برای پی بردن به این موضوع، می توانید ایرپاد خود را درون کیس قرار دهید و در آن را ببندید. سپس کیس را به گوشی آیفون نزدیک کنید و در آن را باز کنید.

پس از چندل لحظه، یک صفحه شرایط ظاهر می گردد که نشان دهنده شارژ در ایرپاد و کیس است. اگر باتری کیس خالی و یا کمتر از 10 درصد باشد، ایرپاد شارژ ن می گردد که باید کیس را به برق وصل کنید.

از سالم بودن کیس شارژ اطمینان حاصل کنید

زمانی که می خواهید ایرپادتان را شارژ کنید، چراغ نشان دهنده شرایط شارژ در کیس می بایست ظاهر گردد. این نور در هنگام اتصال به برق و یا قرار گرفتن روی پد شارژ وایرلس نمایان می گردد. اگر چنین چیزی را مشاهده نکردید، بدانید که مشکل از ایرپاد نیست، بلکه از کیس شارژ است.

ایرپادتان را شب ها شارژ کنید

در مواردی خاص، به ویژه زمانی که شارژ ایرپاد به طور کامل خالی شده باشد، شارژ مجدد آن به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت. در واقع، شرایطی پیش می آید که ممکن است فرآیند شارژ پس از چند ساعت شروع نگردد. در اینجا، ایرپاد را درون کیس شارژ قرار دهید و بگذارید در طول شب، شارژ گردد.

ایرپاد را تمیز کنید

این امکان وجود دارد که محل شارژ ایرپادتان به قدری کثیف باشد که اجازه ندهد اتصال شارژ، به خوبی برقرار گردد. بنابراین، بهتر است هر چند وقت یک بار، ایرپاد و کیس آن را تمیز کنید.

اعمال بازگشت به تنظیمات کارخانه در ایرپاد

اگر موارد بالا را امتحان کردید و همچنان مشکل برقرار بود، شاید بتوان با بازگشت به تنظیمات کارخانه یا همان فکتوری ریست، آن را رفع کرد. البته این کار، تنظیمات ذخیره شده را پاک می نماید و اگر هیچ کدام از روش ها موثر نبود، این کار را انجام دهید.

برای این کار باید، ایرپاد را درون کیس قرار دهید. اپلیکیشن Settings را اجار نموده و روی Bluetooth تپ کنید. ورود ایرپاد خود را پیدا نموده و روی علامت i در سمت راست آن تپ کنید. در گام آخر، گزینه Forgot this Device را انتخاب نموده و گزینه تایید را بزنید.

پس از این کار، در کیس را باز کنید و بار دیگر، ایرپاد را راه اندازی کنید. اگر راه اندازی به صورت اتوماتیک انجام نشد، دکمه ای را که در پشت کیس تعبیه شده، فشار دهید تا فرآیند شروع گردد.

با بخش خدمات مشتریان اپل تماس بگیرید

اگر با هیچ یک از روش های بالا، مشکل شارپ ایرپاد حل نشد، گزینه آخر یعنی تماس با خدمات مشتریان اپل را پیش رو خواهید داشت. احتمالا یک مشکل سخت افزاری در ایرپاد و یا کیس شارژ آن به وجود آمده که باید تعمیر و یا جایگزین گردد.

منبع: آی تی ایران

منبع: فرادید

به "برطرف مشکل شارژ نشدن ایرپاد با چند ترفند ساده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مشکل شارژ نشدن ایرپاد با چند ترفند ساده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید