تهدید بعضی آژانس ها به پلمب

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران با درخواست از مردم برای همیاری در استرداد وجوه کنسلی سفرها، گفت: آژانس های مسافرتی که پول مردم را عودت نکرده اند، به پلمب تهدید شده اند.

تهدید بعضی آژانس ها به پلمب

امیرپویان رفیعی شاد به وبلاگ ساعت فانتزی گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل لغو سفر از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بسیاری از آژانس ها بدون کسر جریمه، وجوه مسافران انصرافی را عودت داده اند، اما تعداد مطالبه گران استرداد کامل وجه زیاد است. از همه هموطنان که قصد سفر نوروزی داشتند، درخواست می کنیم به طور کامل انصراف ندهند و فقط مطالبه گر نباشند، زمان سفر را تغییر دهند، چون ایرلاین ها، هتل ها و کارگزاران خارجی و داخلی، هنوز پول ها را عودت نداده اند که آژانس های مسافرتی آن را کامل به مردم برگردانند.

او درباره علت رسیدگی به شکایات مردم در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی با وجود آن که معاون گردشگری گفته بود کمیته ای برای رسیدگی به شکایات در ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هر استان به طور ویژه باید تشکیل گردد، شرح داد: مطابق دستورالعمل ستاد سفرهای نوروزی، کمیته رسیدگی به شکایات در ادارات کلی استانی از 28 اسفندماه شروع به کار می نماید و تا انتها تعطیلات فعال است، اما تا آن وقت، به شکایت ها و مراجعات در انجمن های صنفی هر استان رسیدگی می گردد. ما مطابق دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تمام دفاتر خدمات مسافرتی خواسته ایم وجوه دریافتی را بدون کسر جریمه بازگردانند، اما مساله این است که بعضی شکایت ها دلیل منطقی ندارد، مثلا مسافری بوده برای اواخر فرودین ماه بلیت خریده و حالا کنسل نموده و مطالبه وجه داشته، درحالی که ضوابط دستورالعمل لغو سفر آن موقع را دربرنمی گیرد و مسافر اصرار دارد وجه را بدون کسر جریمه، کامل دریافت کند.

او درباره تهدید به پلمب آژانس های مسافرتی شرح داد: هنوز دفتری پلمب نشده اما تعزیرات به این کار تهدید نموده است، انتظار داریم سازمان حمایت مصرف نمایندگان و قوه قضاییه و وزارت صمت همکاری بیشتری با صنف گردشگری داشته باشد. این همه فشار باعث می گردد دفاتر خدمات مسافرتی تعطیل شوند و دیگر جوابگوی مسافر نباشند. در این شرایط اگر زمان دهیم تا آژانس کار کند و پول مردم را عودت دهد، بهتر است یا این که آن ها را پلمب کنیم و آمار بی کاری را بالا ببریم.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران از مردم خواست شرایط بخش گردشگری را که ضرر اقتصادی زیادی را در شش ماه گذشته متحمل شده است، درک نمایند و ادامه داد: هتل داری که از آژانس پول گرفته تا پیش از عید بازسازی کند معلوم است الان پولی ندارد به آژانس یا مردم بازگرداند. گردشگری زنجیره خدمات است، به همکاری و همیاری همه احتیاج دارد، آن هم در شرایطی که تسهیلات دولت فوری و تامین نماینده ضرر نیست.

رفیعی شاد درباره بسته حمایتی که به صنعت گردشگری اختصاص داده شده است، گفت: این بسته حکم آب نبات چوبی را دارد، حمایت باید فوری و کاربردی باشد، باید سریع تر ابلاغ گردد، این که بانک ها به آن تمکین ننمایند و یا اجرای آن را به ماه های آینده موکول نمایند که فایده ندارد. نگرانی از این بایت است که بسته حمایتی زمانی ابلاغ و لازم الاجرا گردد که پرونده ویروس کرونا در کشور بسته و این حمایت ها هم به فراموشی سپرده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهدید بعضی آژانس ها به پلمب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید بعضی آژانس ها به پلمب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید