ژنیکوماستی در بدنسازی چیست؟

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، آیا می دانید ژنیکوماستی در بدنسازی چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه مردان، یکی از عارضه های آزاردهنده است که گاهی برای بعضی از بدن سازان مرد ایجاد می گردد. این عارضه می تواند اعتماد به نفس آقایان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و مسائل متعددی را برای آن ها در جامعه ایجاد کند.

ژنیکوماستی در بدنسازی چیست؟

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی را درباره نحوه تشخیص ژنیکوماستی، نشانه ها و علائم این عارضه و بعلاوه روش های درمان آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با مطالعه این مطلب کاربردی در کمتر از 5 دقیقه با شیوه های درمان و جلوگیری از بروز اختلال بزرگ شدن بافت پستان مردان آشنا می شوید.

ژنیکوماستی چیست؟ اختلال بزرگ شدن سینه مردان

به رشد غیرعادی و بیش از حد بافت سینه مردان در اصطلاح پزشکی ژنیکوماستی (Gynecomastia) می گویند. این عارضه در واقع یکی از اختلال هایی است که گاهی برای برخی از مردان بدن ساز ایجاد می گردد و زندگی آن ها را با مشکل روبرو می نماید. ژنیکوماستی می تواند به دلایل هورمونی، ژنتیکی، چاقی مفرط و البته مصرف بیش از حد برخی از پروتئین های بدن سازی در آقایان ایجاد گردد. به همین خاطر، توصیه شده است که در هنگام خرید پروتئین وی، حتما با وبلاگ ساعت فانتزی یا مربی با تجربه مشورت کنید.

ژنیکوماستی به طور معمول ابعاد و سایز پستان مردان را تغییر می دهد و آن ها را شبیه به سینه زنان می نماید؛ اما این اختلال گاهی نیز به صورت افتادگی یا شل شدگی سینه ظاهر می گردد. البته با آگاهی از علل ایجاد ژنیکوماستی می توان تا حدودی از ایجاد این بیماری در مردان جلوگیری کرد.

دلایل بروز ژنیکوماستی در مردان؛ از مصرف اشتباه هورمون ها تا علل ژنتیکی

اکنون که متوجه شدیم ژنیکوماستی در بدنسازی چیست، باید با دلیل های بروز این عارضه نا خوشایند آشنا شویم. ژنیکوماستی می تواند در سنین مختلف و به دلایل گوناگون در برخی از مردان ایجاد گردد. برخی از این دلایل کاملاً ژنتیکی هستند و نمی توان از بروز آن ها جلوگیری کرد؛ اما برخی دیگر از علل بزرگ شدن سینه مردان مربوط به مصرف بی رویه مکمل ها یا تغذیه نامناسب اند. با آگاهی از این دلایل می توانید از بروز این اختلال آزار دهنده جلوگیری کنید.

مصرف اشتباه و بی رویه مکمل های بدن سازی؛ دلیل اصلی بروز ژنیکوماستی کاذب در مردان

استفاده بیش از حد از مکمل های بدن سازی، استروئیدها و برخی از هورمون ها، دلیل اصلی ایجاد ژنیکوماستی در مردان بدن ساز است. در واقع مصرف اشتباه مکمل های ورزشی بدون مشورت پزشک یا مربی حرفه ای، احتمال بزرگ شدن بافت پستان مردان را افزایش می دهد. برخی از استروئیدها تعادل هورمون های بدن را از بین می برند و در مواقعی حتی هورمون مردانه تستوسترون را به هورمون های زنانه تبدیل می نمایند.

مصرف مکمل های بی کیفیت و تقلبی نیز می تواند عامل مؤثر دیگری برای بروز ژنیکوماستی در آقایان باشد؛ بنابراین به شدت توصیه می کنیم که در هنگام خرید گینر، پروتئین وی و سایر تقویت نماینده ها، به برند محصول و اعتبار فروشنده توجه ویژه ای داشته باشید. شاید قیمت گینر اورجینال و با کیفیت بالاتر از محصولات تقلبی باشد؛ اما اثر مثبت آن بیشتر بوده و سلامتتان را تضمین می نماید.

شرایط ژنتیکی؛ یکی از متداول ترین دلایل بزرگ شدن سینه مردان

گاهی اوقات ورزشکاران کاملاً می دانند که ژنیکوماستی در بدنسازی چیست و از مصرف بی رویه استروئید ها خودداری می نمایند؛ اما باز هم با مشکل بزرگ شدن بافت سینه روبرو می شوند. شرایط ژنتیکی افراد نیز می تواند باعث بروز اختلال ژنیکوماستی در مردان گردد. در چنین شرایطی، نمی توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد و باید در پی برطرف ژنیکوماستی با بدنسازی یا برخی از داروها و مکمل ژنیکوماستی باشید.

آنالیز سایر دلایل بروز ژنیکوماستی در بدن سازان

به جز مصرف مصرف بی رویه و اشتباه مکمل ها و دلایل ژنتیکی، عوامل دیگری نیز می توانند باعث بزرگ شدن سینه در مردان شوند. برخی از دلایل عبارت اند از:

  • بیماری های کلیه و کبد
  • برخی از انواع سرطان های ریه و بیضه
  • تومورها
  • چاقی و تجمع چربی
  • مصرف برخی از داروهای ضد آندوژن و ضد افسردگی
  • مشکل تیروئید

با توجه به موارد بالا، پیشنهاد می کنیم که هر 6 ماه یک بار یک آزمایش کلی بدهید و شرایط سلامت خود را چک کنید. مطمئناً با آگاهی از شرایط سلامتتان می توانید تا حد فراوانی از ایجاد ژنیکوماستی جلوگیری کنید. بعلاوه با خرید کراتین، پروتئین وی و سایر مکمل های اصل از داروخانه ا معتبر، احتمال ایجاد این اختلال ناخوشایند را به حداقل برسانید.

درمان بزرگ شدن سینه مردان؛ برطرف ژنیکوماستی با بدنسازی، دارو یا جراحی

افرادی که هنوز نمی دانند ژنیکوماستی در بدنسازی چیست، با بروز علائم آن دچار استرس می شوند. اما جای هیچ نگرانی نیست! پس از تشخیص ژنیکوماستی به وسیله پزشک، می توان این اختلال را با بدن سازی، دارو یا عمل جراحی درمان کرد. ممکن است پزشک شما را از مصرف برخی از مکمل های ورزشی منع و داروهای جدیدی را برایتان تجویز کند. برای مثال، این روزها درمان ژنیکوماستی با تستوسترون بسیار رایج است.

اگر ورزش و روش های درمان دارویی ژنیکوماستی مؤثر نباشند، در نهایت باید این عارضه را با عمل جراحی درمان کنید. با جراحی و خارج کردن بافت چربی اضافه پستان، می توان شکل ظاهری سینه را اصلاح و ژنیکوماستی را درمان کرد. پیشنهاد ما این است که برای این عمل جراحی برترین و ماهر ترین پزشک را انتخاب کنید.

عوارض عمل ژنیکوماستی در مردان چیست؟

خوشبختانه امروزه پزشکان ماهر و متبحر فراوانی در کشور وجود دارند که عمل جراحی ژنیکوماستی را با کمترین عوارض انجام می دهند. جراحی بزرگی سینه مردان در موارد اندکی ممکن است باعث ایجاد عوارضی مانند آسیب به بافت پوست، عفونت محل عمل، خون ریزی یا نکروز بافت سینه گردد. پس از یک هفته از عمل لیپوماتیک پستان، بیمار به شرایط عادی زندگی باز خواهد گشت.

با تو جه به هزینه های بالای عمل جراحی و داروهای درمان ژنیکوماستی، پیشنهاد می کنیم که با اقدامات پیش گیرانه ای مانند مصرف صحیح و اصولی مکمل های بدن سازی، ورزش منظم و تغذیه مناسب، از بروز این عارضه جلوگیری کنید. بعلاوه، توصیه می کنیم که مکمل های ورزشی خود از داروخانه ای معتبر و با سابقه مانند مکمل شاپ خریداری کنید.

مکمل شاپ؛ عرضه نماینده برترین مکمل های بدن سازی با کد اصالت محصول

در این مقاله کاربردی پاسخ سؤال ژنیکوماستی در بدنسازی چیست را به طور مفصل آنالیز کردیم و با راه های درمان این بیماری آشنا شدیم. با مصرف مکمل های اصل و با کیفیت می توان دغدغه بروز ژنیکوماستی در بدن سازان را به طور کامل برطرف کرد. داروخانه آنلاین مکمل شاپ بزرگ ترین فروشگاه مجازی عرضه نماینده انواع مکمل های ورزشی و بدن سازی در کشور است. این مجموعه معتبر، کلیه محصولات خود را با ارائه کد اصالت کالا و با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رساند.

با خرید انواع تقویت نماینده های بدن سازی از مکمل شاپ، از مزیت هایی مانند خدمات پس از فروش، امکان ارسال محصولات به سراسر کشور و البته 7 روز ضمانت بازگشت کالا برخوردار می شوید. برای خرید آنلاین مکمل، کافی است وارد سایت این مجموعه به نشانی mokamelshop.com شوید. بعلاوه، برای دریافت مشاوره درباره مکمل های ورزشی با شماره تلفن 02128424575 تماس بگیرید.

منبع: یک پزشک

به "ژنیکوماستی در بدنسازی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنیکوماستی در بدنسازی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید