وضعیت پایدار البرز فرصت خوبی را برای توسعه فراهم نموده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان این که موضوعات اجتماعی استان در اولویت واقع شده است؛ گفت: تأکید ما بر سیاسی نشدن مسائل اجتماعی و هم چنین جلوگیری از حاشیه ای شدن مسائل سیاسی است و در کنار آن امنیت را نیز یک اصل مسلم برای پیشبرد برنامه های توسعه ای در استان می دانیم.

وضعیت پایدار البرز فرصت خوبی را برای توسعه فراهم نموده است
عزیزاله شهبازی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، گفت: کرج پیش از این که به مرکز استان البرز تبدیل گردد و اکنون که به عنوان مرکز استان مطرح گردیده همواره تأثیر ویژه ای در کشور داشته است.

شهبازی اضافه نمود: قومیت های مختلف در این استان حضور دارند و این یک فرصت بسیار خوب در اختیار توسعه البرز قرار داده است، چرا که این اقوام همواره به صورت مسالمت آمیز و بدون کمترین حاشیه در کنار هم زندگی نموده اند.

وی با اشاره به شرایطی که منجر به جذب مهاجر از سراسر مناطق کشور به البرز گردیده است، گفت: بسیاری از این مهاجرین با تحصیلات عالیه و یا برای سرمایه گذاری در البرز حاضر می شوند که این می تواند به توسعه استان کمک کند.

ظرفیت های علمی البرز مثال زدنی است

این مسئول ادامه داد: استان البرز وسعت زیادی ندارد اما در همین استان کوچک در کنار پتانسیل های اجتماعی، ظرفیت های زیادی در حوزه دانشگاهی وجود دارد؛ طوری که 18 دانشگاه و مرکز علمی با 120 هزار دانشجو را در خود جای داده و در این حوزه حرف های زیادی برای گفتن دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز اضافه نمود: بانوان نیز در این استان بسیار فعال به نظر می رسند بر همین اساس برای این حوزه نیز برنامه های زیادی در دستور کار داریم.

شهبازی به ظرفیت های استان در حوزه صنعت نیز اشاره و توضیح داد: استقرار حدود سه هزار واحد صنعتی و صندلی علمی البرز در زمینه کشاورزی باعث گردیده تا این استان در کشور صندلی ویژه ای داشته باشد.

وی در ادامه از شرایط مناسب البرز در گردشگری نیز گفت و اظهار کرد: تنوع خوبی که در البرز وجود دارد شرایط را برای جذب توریست به خوبی فراهم نموده و میراث فرهنگی برای بهره بردن هر چه بیشتر از این پتانسیل باید برنامه ریزی داشته باشد.

وی در خصوص برآوردی که در حوزه سیاسی وجود دارد نیز گفت: بنده تاکنون در استان های مختلفی فعالیت داشته ام اما البرز با وجود داشتن سلایق مختلف، مسئولین متحدی دارد که برای حل مشکلات مردم بدون حاشیه همت به خرج می دهند.

حفظ حقوق شهروندی و گردش آزاد اطلاعات دو هدف مهم

شهبازی اضافه نمود: در استان البرز برای پیشبرد اهداف نگاه خوبی هم نسبت به نقش و صندلی مردم وجود دارد؛ اساس عملکرد مسئولان در قبال مردم، حفظ حقوق شهروندی و در قبال رسانه ها تأکید بر گردش آزاد اطلاعات است؛ بر همین اساس از رسانه ها نیز انتظار می رود در این شرایط با نقد منصفانه به پیشبرد اهداف کلان استان کمک نمایند.

این مسئول ادامه داد: در هر حال ما کارگزار مردم هستیم و وظیفه ای جز خدمتگزاری به مردم استان نداریم و کوشش داریم این خدمتگزاری را براساس تکثر فرهنگی که در استان وجود دارد و نگاهی یکسان پیش ببریم چون همه مردم در استان شهروندان کشور هستند و نگاهی یکسان نسبت به همه وجود دارد.

حضور اقوام متعدد در البرز فرصت است

شهبازی ضمن اشاره مجدد به تعدد اقوام در استان البرز گفت: این برای البرز یک فرصت است همان طور که برای کشور از ابتدای انقلاب تاکنون فرصت بوده است؛ ما در کشور با استفاده از همین ظرفیت اقوام بسیاری از بحران ها را پشت سر گذاشته ایم و در بسیاری موارد خود اقوام مسائلی که وجود داشته را حل نموده اند.

وی گفت: بر همین اساس مسئولان استان به خصوص استاندار البرز با یک نگاه توسعه گرا و بدون حاشیه مباحثی مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به خصوص اشتغال را پیش می برند.

سمن های استان باید از نظر کمی و کیفی تقویت شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز بر نقش سازمان های مردم نهاد در پیشبرد این اهداف تأکید و گفت: سمن ها باید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در استان تقویت شوند چون یکی از راه های کوچک و چابک کردن دولت توجه و سپردن امور به همین سمن هاست؛ بنابراین کوشش ما باید بر توجه ویژه به این سازمان ها در استان باشد.

شهبازی با اشاره به شرایط امنیتی و وضعیت پایدار البرز در این حوزه توضیح داد: این وضعیت با ارتباط موثر عوامل انتظامی و نقش پررنگ مردم در نگاه نیروی انتظامی به دست آمده است و ما نیز در کوشش هستیم این نگاه را توسعه دهیم.

اولویت را به مسائل اجتماعی می دهیم

وی با بیان این که موضوعات اجتماعی استان در اولویت قرار گرفته است؛ گفت: تأکید ما بر جلوگیری از سیاسی شدن مسائل اجتماعی و هم چنین جلوگیری از حاشیه ای شدن مسائل سیاسی است و در کنار آن امنیت را نیز یک اصل مسلم برای پیشبرد برنامه های توسعه ای در استان می دانیم.

شهبازی نقش رسانه را در پیشبرد این اهداف و برنامه ها بسیار مهم عنوان و گفت: خبرگزاری دانشجویان ایران یکی از رسانه هایی است که همواره نشان داده موضوعات را رصد و با نگاهی علمی با آن می پردازد و در راستای بهبود وضعیت گام بر می دارد.

این مسئول اضافه نمود: اعتقاد من این است که رسانه ها به خوبی می توانند باعث شکوفایی دستگاه های اجرایی و اداری شوند.

وی پاسخگویی را نیز در کنار این موضوعات مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران دیگر در میان دیوارهای بتنی نیستند بلکه الان در اتاق های شیشه ای قرار دارند؛ به همین دلیل به مسئولان استان توصیه می گردد با یک نظام اطلاع رسانی کارآمد مردم را از اقدامات خود مطلع نمایند.

شهبازی در خاتمه با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته گردیده در سه حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی برنامه های علمی در نظر گرفته گردیده است توضیح داد: براساس تجربه ای که از کار در استان های مختلف کسب نموده ام معتقدم در وضعیت فعلی استان البرز شرایط پایداری دارد و این شرایط زمینه توسعه را در استان به خوبی فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وضعیت پایدار البرز فرصت خوبی را برای توسعه فراهم نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با وضعیت پایدار البرز فرصت خوبی را برای توسعه فراهم نموده است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید