عراق در عملیات أبطال العراق، آمریکا را کنار گذاشت

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، یک منبع برجسته امنیتی خبر داد که در عملیاتی که ارتش عراق از صبح امروز در استان الانبار آغاز کرده، هیچ نیروی نظامی یا تکنسین وابسته به ائتلاف آمریکا حضور ندارد.

عراق در عملیات أبطال العراق، آمریکا را کنار گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فانتزی، صبح امروز نخستین مرحله از عملیات موسوم به ابطال العراق (قهرمانان عراق) برای پاکسازی استان الانبار (غرب عراق) و مناطق اطراف آن در مرزهای مشترک این کشور با سوریه و اردن از وجود گروه تروریستی داعش آغاز شد.

یک منبع برجسته امنیتی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که عراق در این عملیات از نیروهای ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا استفاده نکرده است.

وی تأکید کرد که در عملیات مذکور برای تجهیز جنگنده های اف-16 به موشک و جایگزین کردن آن، از تکنسین های ائتلاف آمریکا استفاده نشده، بلکه بر تکنسین های عراقی تکیه شده است.

این منبع می گوید که مرحله نخست این عملیات، متکی بر سامانه پدافند هوایی صرفا عراقی است و فقط نیروهای عراقی در آن حضور دارند و هیچ نیروی خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی، در آن حاضر نیستند.

وی همچنین توضیح داد که نیروی هوایی ارتش عراق با جنگنده های روسی سوخو و اف-16، با پرواز در سطح پایین در استان الانبار، این عملیات را آغاز کردند.

این منبع عراقی گفت که ساکنان مناطق مختلف الانبار از جمله الفلوجة، عانة و راوة به محض مشاهده جنگنده های ارتش عراق، بسیار اظهار شادمانی کردند.

استان الانبار یک سوم مساحت غرب عراق را تشکیل می دهد و با کشورهای عربستان سعودی، سوریه و اردن مرز مشترک دارد.

نیروهای ارتش عراق پیش از این، در 16 تیر ماه 1398 مرحله نخست عملیات اراده پیروزی را کلید زدند. این عملیات در هشت مرحله با موفقیت انجام شد. هدف از این عملیات، پاکسازی مناطق بیابانی بین استان های نینوی، صلاح الدین و الانبار تا مرزهای مشترک با سوریه بود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "عراق در عملیات أبطال العراق، آمریکا را کنار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق در عملیات أبطال العراق، آمریکا را کنار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید