سازمان ملل: کرونا دشمن مشترک ماست

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، دبیرکل سازمان ملل متحد ویروس کرونا را دشمن مشترک همه انسان ها دانست و گفت که کشورهای ثروتمند و غنی باید کمک حال کشورهای فقیر باشند.

سازمان ملل: کرونا دشمن مشترک ماست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فانتزی، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد شامگاه پنجشنبه (29 اسفند) گفت که جهان با بحران بهداشتی همه گیری روبرو شده است که در طول تاریخ این سازمان سابقه نداشته است.

او گفت که ما باید به این مسئله واقف باشیم که کشورهای ضعیف تر و فقیرتر جهان از کرونا بیشترین ضرر را خواهند دید.

گوترش با بیان اینکه جهان با دشمن مشترکی روبرو است، از همه کشورها خواست برای مقابله با این ویروس هماهنگ شوند و همبستگی داشته باشند.

او گفت: کرونا بحران انسانی بوده و به همبستگی و اتخاذ اقدامات سیاسی هماهنگ و قاطعانه از سوی اقتصادهای پیشرو جهان نیاز دارد.

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که ثابت شده است که می توان کرونا را کنترل کرد و اگر این ویروس در مناطق ضعیف تر جهان منتشر شود، میلیون ها انسان را خواهد کشد.

او همچنین خواستار تضمین نقدینگی نظامی مالی جهانی شد و از بانک ها خواست از این نقدینگی حمایت کنند. گوترش ادامه داد: برخلاف بحران مالی سال 2008، صرفاً تزریق سرمایه در بخش مالی نمی توان راه حل مقابله با کرونا باشد.

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که دولت ها باید حمایت های قوی تری از تلاش های چندجانبه به رهبری سازمان جهانی بهداشت در راستای مقابله با کرونا داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "سازمان ملل: کرونا دشمن مشترک ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: کرونا دشمن مشترک ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید