درخشش نام کاروانسرای ینگی امام در روز فرهنگی هشتگرد

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز ضمن تبریک روز فرهنگی هشتگرد گفت: انتخاب روز ثبت کاروانسرای تاریخی ینگی امام به عنوان روز فرهنگی هشتگرد، باعث افتخار است.

درخشش نام کاروانسرای ینگی امام در روز فرهنگی هشتگرد

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، فریدون محمدی روز چهارشنبه 16 آذر اظهار کرد: نام شهرستان ساوجبلاغ به مرکزیت شهر هشتگرد از نظر تنوع رشته های فعال صنایع دستی، قرارگیری در جغرافیایی ویژه و منحصر به فرد، تعدد جاذبه های گردشگری طبیعی و کشاورزی و از همه مهمتر وجود آثار و ابنیه گران سنگ تاریخی و فرهنگی همواره مورد توجه اهالی فرهنگ و تاریخ بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز اظهار کرد: به خود می بالیم که دست اندرکاران فهیم و با درایت شهر هشتگرد روز ثبت یکی از ارزشمندترین بناهای تاریخی استان و ایران کاروانسرای ینگی امام در فهرست آثار ملی ایران را به عنوان روز فرهنگی هشتگرد انتخاب کردند.

محمدی با ابراز امیدواری از اینکه پرونده کاروانسراهای جاده ابریشم با موضوع کاروانسرای ینگی امام در سال های آینده ثبت جهانی شود، گفت: توجه همیشگی به مواریث فرهنگی و نه فقط در یک روز خاص، موجب رشد و بالندگی مالی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه ای است.

وی با تبریک روز فرهنگی هشتگرد به مردم این شهر، افزود: از خداوند متعال برای آن خطه زیبا و تاریخی، آبادانی و برای مردمانش سربلندی در طول تاریخ خواستارم.

منبع: دنیای سفر

به "درخشش نام کاروانسرای ینگی امام در روز فرهنگی هشتگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش نام کاروانسرای ینگی امام در روز فرهنگی هشتگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید