حال سلطان قابوس وخیم است

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، ایرنا نوشت: روزنامه گاردین روز یکشنبه نوشت: شرایط سلامت سلطان قابوس پادشاه عمان وخیم و دیوان پادشاهی به دنبال انتخاب جایگزین وی است.

حال سلطان قابوس وخیم است

به گزارش این روزنامه انگلیسی، با وخیم شدن اوضاع سلامتی سلطان قابوس بحث های مفصلی در دیوان سلطنتی عمان در مورد جانشین احتاقتصادی سلطان قابوس بن سعید که نزدیک به 50 سال بر ملت عمان حکمرانی کرده، آغاز شده است.

براساس این گزارش، فرایند انتخاب جانشین شامل باز کردن نامه های مهر و موم شده در دیوان پادشاهی در مسقط است که می تواند جانشین سلطان قابوس را مشخص کند.

سلطان قابوس یکی از اصلی ترین سیاستمداران حوزه خاورمیانه برای چهار دهه گذشته، یک هفته پیش از بلژیک بازگشت. انتظار می رفت که وی تا پایان ژانویه سال آینده در بلژیک برای درمان بماند.

پادشاه عمان از سال 2014 تا کنون حداقل دو بار به دلایل پزشکی از کشور خارج شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، قابوس فرزندی ندارد و به طور رسمی جانشینی برای خود مشخص نکرده است، اما وی مخفیانه جانشین خود را در یک پاکت نامه بسته شده خطاب به شورای خانواده سلطنتی ارسال کرده است.

سلطان قابوس که در انگلیس تحصیل کرده، نقش بسیار موثر و به عنوان یک واسطه در منطقه عمل کرده است، خصوصاً میان ایران و آمریکا در مورد توافق هسته ای که پایان در سال 2015 امضا شد.

عمان در زمان حکومت سلطان قابوس همچنین محل مذاکرات میان عربستان سعودی و انصارالله یمن بوده است.

سیاست عمان دوستی با همه و دشمنی با هیچ کس به کشور اجازه داده است تا از نظر اقتصادی توسعه یابد. در موضوع تنش دو ساله در شورای همکاری خلیج فارس میان امارات متحده عربی، بحرین و عربستان سعودی از یک طرف و قطر از طرف دیگر در این اختلافات طرفداری از کشوری نکرده است.

310 23310

منبع: خبرآنلاین

به "حال سلطان قابوس وخیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال سلطان قابوس وخیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید