تاکتیک گل محمدی برای بردن، توپ برای حریف، گل برای پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران، یحیی گل محمدی در نخستین حضور خود روی نیمکت پرسپولیس در فصل جاری رقابت های لیگ برتر تاکتیک این تیم را تغییر داد تا سرخپوشان پایتخت با انجام یک بازی درگیرانه و فیزیکی پیروز به کسب پیروزی دو بر صفر مقابل رقیب خود شوند.

تاکتیک گل محمدی برای بردن، توپ برای حریف، گل برای پرسپولیس

پرسپولیس در حالی پیروز به کسب پیروزی شد که برای اولین بار در طول فصل جاری، آمار مالکیت توپ کمتر از 50 درصد را داشت اما توانست سه امتیاز را کسب کند.

آمار بازی پرسپولیس و تراکتور نشان می دهد کادر فنی جدید پرسپولیس بر خلاف گابریل کالدرون سرمربی پیشین این تیم دنبال ارائه فوتبال مالکانه نیست بلکه علاقمند به اجرای فوتبال هدفمند است تا سرخ ها بتوانند با کمترین میزان گردش توپ به گل برسند. تعداد پاس های سرخپوشان در ملاقات مقابل تراکتور 218 بود که تنها 60 درصد از این توپ ها به مقصد رسید.

سرخپوشان در حالی چنین آماری را برای خود رقم زدند که بشار رسن و محسن ربیع خواه را در میانه میدان در اختیار نداشتند. ربیع خواه محروم بود و هافبک عراقی پرسپولیس نیز خیلی دیر به تمرینات پرسپولیس اضافه شد تا کادرفنی این تیم ترجیح به نیمکت نشینی او در بازی با تراکتور دهد.

بدون شک حضور این دو عنصر بازیگردان در میانه میدان می تواند شرایط را برای پرسپولیس بهتر کند. رسن در نیم فصل اول خیلی خوب می توانست وحید امیری و مهدی ترابی را راه بیندازد تا آنها مجبور به حضور در نیمه زمین خودی برای مالکیت توپ و پیشروی به سمت دروازه حریف نشوند.

کریستین اوساگونا مهاجم جدید پرسپولیس که آمار شوتزنی بدی در این ملاقات داشت در پاس دادن هم کاملاً بی دقت بود تا کمتر از سی درصد از پاس های کوتاه و بلند او به هم تیمی هایش برسد. با این حال اوساگونا دوندگی بسیار بالایی داشت تا گل محمدی ترجیح دهد او را در تمام طول مسابقه در زمین نگه دارد.

پرسپولیس در حالی به امتیاز 37 رسید و صدر را از آن خود کرد که ضعیف ترین آمار را داشت تا گل محمدی را در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر به عنوان مربی هدف دار در دریافت نتیجه تیمش با کمترین رجحان نسبت به حریف و دریافت سه امتیاز معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تاکتیک گل محمدی برای بردن، توپ برای حریف، گل برای پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکتیک گل محمدی برای بردن، توپ برای حریف، گل برای پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید