احداث 2 پل دیگر روی خرم رود، آب گرداب سنگی دائمی می گردد

به گزارش خبرنگاران، احمد مرادپور شامگاه سه شنبه در سخنانی با اشاره به ظرفیت های موجود در شهر خرم آباد، گفت: این در حالیست که خرم آباد عروس زیبا رویی است که رنجش پیدا نموده و صورت آن خراش پیدا نموده و با یک بزک جزئی به حالت خود بر می شود.

احداث 2 پل دیگر روی خرم رود، آب گرداب سنگی دائمی می گردد

ساخت و سازهایی که چهره شهر را زشت کرد

وی با بیان اینکه شهر خرم آباد خیلی زیبا است، مطرح نمود: خرم آباد، شهری بوده که خداوند همه نعمت ها را به آن داده است و این در حالیست که ما نتوانسته ایم درست با آن رفتار کنیم.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه خرم آباد، شهری بوده که به لحاظ توپوگرافی زیبایی خاص خود را دارد، توضیح داد: وجود کوه ها، پوشش جنگلی، آبشارهای زیبا، چشمه های کم یاب و نایاب و ... در خرم آباد این شهر را زیبایی خاصی بخشیده است.

مرادپور با بیان اینکه اما ما چند ظلم را به شهر خرم آباد نموده ایم، اضافه کرد: یکی این بوده که در بحث شهرسازی متاسفانه برنامه ریزی درستی صورت نگرفته و ساخت و سازها در آن به صورت پراکنده و غیر استاندارد و کوچه ها تنگ بوده که این موارد چهره شهر را زشت می نمایند.

طرح های ترافیکی که چهره شهر را زخمی کرد

وی با اشاره به وجود رودخانه خرم رود در شهر خرم آباد، توضیح داد: کمتر شهری در جهان وجود دارد که یک رودخانه در مرکز آن به این شکل وجود داشته باشد و این در حالیست که ما نتوانسته ایم از این رودخانه بهره برداری لازم را داشته باشیم.

معاون عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه رودخانه در اوایل انقلاب تبدیل به مسیلی برای دفع فاضلاب گردیده بود، گفت: همچنین مشکلات ترافیکی که در شهر وجود داشت، چهره شهر را زخمی کرد.

مرادپور با اشاره به بی برنامگی ها در بحث چشمه ها، عدم استفاده از میراث فرهنگی و سایر جاذبه های گردشگری، بیان داشت: البته زحماتی در گذشته اجرا شده، اما هنوز نتوانسته ایم شهر را به آن نقطه ای که باید باشد برسانیم.

وی ساخت و سازهای بی رویه، بافت های فرسوده، ترافیک، عدم ساماندهی چشمه ها و استفاده درست از رودخانه خرم رود را از جمله مشکلات موجود در شهر خرم آباد مطرح نمود و اضافه کرد: طی چند سال گذشته شرکت آب و فاضلاب، همه فاضلاب موجود در رودخانه را جمع آوری کرد.

مطالعه ساماندهی خرم رود به اتمام رسید

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه برای ساماندهی رودخانه خرم رود باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم، گفت: در این رابطه با وزیر راه و شهرسازی رایزنی هایی صورت گرفت و در این رابطه مشاور نیز گرفته شد تا مطالعات مربوط به رودخانه را انجام دهد.

مرادپور با بیان اینکه مطالعات مربوط به رودخانه به اتمام رسیده است، گفت: مذاکراتی با استاندار صورت گرفت و ایشان نیز پذیرفت که به صورت نمونه قسمتی از رودخانه انتخاب گردد و طرح مشاور را روی آن انجام دهیم و به مرور زمان بخش های دیگر را نیز ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به ایجاد سد لاستیکی در رودخانه، گفت: با توجه به اینکه رودخانه خرم آباد سیلابی است، این سد لاستیکی قابل جمع آوری ایجاد می گردد.

پل تاریخی صفوی تحمل ترافیک را ندارد

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به پروژه های نیمه تمام در شهر خرم آباد که مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد نموده اند، گفت: از جمله این پروژه ها، زیر گذر بهارستان، هتل های نیمه تمام، ساختمان استانداری، بحث های ترافیکی، ساماندهی چشمه ها و ... است.

مرادپور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در آنالیز ترافیکی اجرا شده در سطح شهر خرم آباد به این نتیجه رسیدیم که چهار پل را در شهر ایجاد کنیم، گفت: همچنین پل گپ یا صفوی در شهر خرم آباد به صورت پیاده رو خواهد شد و آن را تبدیل به یک جاذبه گردشگری می کنیم.

وی با بیان اینکه پل صفوی تحمل ترافیک را ندارد و به ناچار از آن استفاده می کنیم و هرچه زودتر این پل باید آزاد گردد، ادامه داد: باید مغازه های قدیمی اطراف پل تملک شوند و حریم پل آزاد گردد.

معاون عمرانی استانداری لرستان، بیان داشت: ساماندهی و مطالعه رودخانه، نماسازی پل صفوی، آزاد سازی اطراف پل، آزاد سازی حریم قلعه به یک پکیج گردشگری در شهر تبدیل می گردد.

آب گرداب سنگی دائمی می گردد

مرادپور با اشاره به اینکه طی دو تا سه هفته پیش استاندار به مدیرکل میراث فرهنگی دستور دادند که کار کارشناسی در مورد مغازه های اطراف پل صفوی صورت گیرد، گفت: برای برطرف مشکل ترافیکی کار احداث چهار پل بر روی رودخانه در دستور کار نهاده شد، عملیات احداث دو مورد از این پل ها عملیات آغاز گردیده، یک مورد مطالعه و طراحی گردیده است، یک پل دیگر نیز پیش بینی گردیده است.

وی، توضیح داد: این چهار پل در خرم آباد عملیاتی شوند به طور تقریبی مشکلات ترافیکی ساحلی رودخانه حل می شوند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه بر اساس قولی که به ما داده اند حداکثر ظرف شش ماه این دو پل احداث می شوند، ادامه داد: همچنین ساماندهی چشمه ها و گرداب سنگی در دستور کار بوده تا گرداب سنگی دائما پر آب باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احداث 2 پل دیگر روی خرم رود، آب گرداب سنگی دائمی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با احداث 2 پل دیگر روی خرم رود، آب گرداب سنگی دائمی می گردد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید