آمریکا بار دیگر دادگاه لاهه را برای بررسی جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید کرد

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، پس از افزایش احتمال رسیدگی به پرونده جنایات جنگی آمریکا در افغانستان، وزیر خارجه این کشور تهدید کرد که واشنگتن برای جلوگیری از این موضوع هرگونه اقدام لازم را انجام خواهد داد.

آمریکا بار دیگر دادگاه لاهه را برای بررسی جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید کرد

به گزارش ، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری بار دیگر دادگاه بین المللی کیفری (لاهه) را تهدید کرد که در صورت پیگرد قانونی نظامیان این کشور که در افغانستان مرتکب جنایات جنگی شدند به هر طریقی علیه این دادگاه اقدام خواهد کرد.

پامپئو گفت: آمریکا خود را متعهد می­ داند تا از تمامی نیروهای خود در برابر تلاش های لجوجانه محافظت نماید.

وزیرخارجه آمریکا تاکید کرد که کشورش جهت دفاع از حق حاکمیت خویش و محافظت از نیروهای آمریکایی و هم­ پیمانانش از تحقیقات و پیگرد ناعادلانه توسط دادگاه بین المللی لاهه هرگونه اقدام لازم را به کار خواهد برد.

در 17 سپتامبر قضات دادگاه بین­ الملی لاهه به فاتو بنسودا دادستان این دادگاه اجازه دادند تا درباره تصمیم قبلی این دادگاه که مانع تحقیق درباره جنایات جنگی احتمالی نظامیان آمریکا در افغانستان شده بودند در خواست تجدیدنظر دهد.

در ماه آوریل، آمریکا در واکنش به اقدامات بنسودا جهت تحقیق از نظامیان آمریکا در افغانستان، ویزا او را لغو کرد و مسافرت او را به آمریکا ممنوع گفت.

به نوشته تسنیم، روز چهارشنبه پامپئو گفت که آمریکا همچنان برای بنسودا و نیز دیگر اعضای دادگاه بین­ المللی که از اقدامات وی برای تحت پیگرد قرار دادن نیروهای آمریکا حمایت کنند، ویزا صادر نخواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آمریکا بار دیگر دادگاه لاهه را برای بررسی جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر دادگاه لاهه را برای بررسی جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید