حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 4 میلیارد متر مکعب گذشت

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 4 میلیارد متر مکعب گذشت.

حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 4 میلیارد متر مکعب گذشت

به گزارش مهر، فرهاد سرخوش گفت: حجم آب دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به 4 میلیارد و 10 میلیون متر مکعب رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 2 میلیارد متر مکعب افزایش دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و پنجاه سانتی متر رسیده است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 122 سانتی متر افزایش یافته است.

سرخوش همچنین مساحت دریاچه ارومیه را دو هزار و 965 کیلومتر مربع گفت و اضافه کرد: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از 677 کیلومتر مربع افزایش یافته است.

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه بارش های مناسب بهاره را یکی از دلایل احیای دریاچه ارومیه عنوان و گفت: هنوز طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه به بهره برداری نرسیده است.

سرخوش عنوان نمود: اکثر این طرح ها سال آینده به بهره برداری می رسد و پیش بینی می گردد از سال 1401 سالانه بیش از 1.3 میلیون متر مکعب آب به پیکره دریاچه ارومیه وارد گردد.

وی با اشاره به این که پروژه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد عنوان نمود: این پروژه با هدف انتقال آب از حوضه کانی سیب به دریاچه ارومیه اجرا شده بر اساس برنامه زمانبندی انتها سال 98 به بهره برداری می رسد که پس از بهره برداری از آن سالانه 640 میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه انتقال یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 4 میلیارد متر مکعب گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم آب دریاچه ارومیه از مرز 4 میلیارد متر مکعب گذشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید