جام جهانی در رادیو

به گزارش وبلاگ ساعت فانتزی، معاونت صدا در آستانه بزرگترین رقابت های جهانی فوتبال، رادیو جام جهانی را به عنوان یک رادیوی فصلی افتتاح می کند.

جام جهانی در رادیو

مهدی آذرمکان، دبیر شورای ورزش معاونت صدا و مدیر رادیو جام جهانی درباره ایده شکل گیری این رادیوی فصلی توضیح داد: با توجه به اینکه جام جهانی بزرگترین و پرمخاطب ترین رویداد ورزشی جهانست و میلیارد ها نفر این مسابقات را دنبال و تماشا می کنند و به نوعی تبدیل به گفتمان عمومی مردم در آن مقطع می شود، ما برای پاسخ به نیاز مخاطبان نیز از مدت ها قبل، تلاش، برنامه ریزی و پیگیری های متعددی را انجام دادیم تا رادیو جام جهانی را راه اندازی کنیم.

او خاطرنشان کرد: استودیوی این رادیو در جزیره کیش مستقر می شود. تمامی مسابقات از طریق گزارشگران مجرب رادیو به صورت زنده گزارش می شود. همچنین در برنامه ها به تحلیل، کارشناسی و ارائه آخرین اطلاعات و اخبار این رویداد در سراسر کشور و حتی خارج از کشور می پردازیم، البته مستند و برنامه های متعددی هم از ماه ها قبل تهیه شده و در جدول پخش این رادیو قرار می گیرد.

آذرمکان گفت: برنامه های این رادیو از ساعت 6 صبح و با مستندی با عنوان جهان در جام به مدت 30 دقیقه روی آنتن می رود. همچنین ارائه آخرین اخبار و تحولات جام جهانی در برنامه جام بیست و دوم که یک برنامه تحلیلی است از دیگر برنامه های این رادیو به شمار می رود و ویژه برنامه های مختلفی هم از جزیره کیش تدارک و پخش می شود.

وی ادامه داد: تیم هایی هم از شبکه های رادیویی همچون ورزش، جوان، ایران و سایر رادیو ها با رادیو جام جهانی همکاری خواهند کرد و برنامه هایی را ضبط و برای پخش از این رادیو تدارک می بینند.

مدیر رادیو جام جهانی گفت: برخی از برنامه های سایر شبکه های رادیویی از جمله یک نمایش ویژه با همین مضمون هم از این رادیوی فصلی پخش خواهد شد. روزانه حدود سه الی چهار مسابقه تا حدود ساعت یک بامداد به صورت زنده از رادیو جام جهانی پوشش داده می شود. در فواصل مسابقات هم برنامه های تحلیلی و کارشناسی ویژه بازی های این رویداد جهانی را روی آنتن می بریم.

آذرمکان در خاتمه با اشاره به مراسم افتتاح این رادیوی فصلی خاطرنشان کرد: افتتاح رادیو جام جهانی فردا یکشنبه، 29 آبان ماه از ساعت 10 صبح در ساختمان شهدای رادیو صداوسیما برگزار می شود. رادیو جام جهانی از موج رادیو فصلی 95.5 مگاهرتز کار خود را از همان روز آغاز و تا 27 آذر ماه که آخرین مسابقات برگزار می شود هم ادامه دارد، البته چند روزی هم پس از مسابقات با بحث های تحلیلی همراه مخاطبان خواهد بود.

منبع: فرارو

به "جام جهانی در رادیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی در رادیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید